Detailed schedule of auditions

XVI Młodzieżowy Międzynarodowy
Konkurs Wiolonczelowy
im. Kazimierza Wiłkomirskiego

Name Time
08.12.2022 Thursday
Group I Rejko Samuel 09.00-09.15
Staworko Martyna 09.15-09.30
Štelmokas Paskalis 09.30-09.45
Tietz Jan 09.45-10.00
Woźniak Tobiasz 10.00-10.15
Buczek Olaf 10.15-10.30
break 10.30-11.00
Długosz Paulina 11.00-11.15
Gawarkiewicz Malwina 11.15-11.30
Gruszczyńska Martyna 11.30-11.45
Grzelak Wojciech 11.45-12.00
Kalinowska Helena 12.00-12.15
Klimaszewska Zofia 12.15-12.30
break 12.30-13.00
Łukaszewicz Maria 13.00-13.15
Majewska Maria 13.15-13.30
Mrozik Natalia 13.30-13.45
Nirska Elżbieta 13.45-14.00
Pasowicz Szymon 14.00-14.15
lunch break 14.15-16.00
Group II Phase 1 Bawoł Antonina 16.00-16.20
Górka Amelia 16.20-16.40
Kolanek Antonina 16.40-17.00
Krzemionka Wiktor 17.00-17.20
break 17.20-17.50
Malinowska Lena 18.00-18.20
Michałowicz Jeremi 18.20-18.40
Ogończyk-Mąkowska Antonina 18.40-19.00
Pudełko Zofia 19.00-19.20
Jury session 19.20-20.30
20.30 results group I, II, sala A 304
09.12.2022 Friday
Group III Phase 1 Radosińska Agata 10.00-10.20
Reiss Gerda 10.20-10.40
Sroka Franciszek 10.40-11.00
Syga Adelajda 11.00-11.20
Szymula Aniela 11.20-11.40
break 11.40-12.10
Woźniakowski Bruno 12.10-12.30
Augustyniak Zuzanna 12.30-12.50
Bryl Amelia 12.50-13.10
Dąbrowska Anna 13.10-13.30
lunch break 13.30-15.20
Dyyak Anna 15.20-15.40
Litwinienko Angelina 15.40-16.00
Łyskawa Gabriela 16.00-16.20
Łyszczkowska Natalia 16.20-16.40
break 16.40-17.10
Michaliszyn Bianka 17.10-17.30
Midor Fryderyk 17.30-17.50
Momot Zofia 17.50-18.10
Olesz Piotr 18.10-18.30
Jury session 18.30-20.00
20.00 results group III, sala A 304
10.12.2022 Saturday
Group II Phase 2  Group II, Phase 2 10.30-10.50
Group II, Phase 2 10.50-11.10
Group II, Phase 2 11.10-11.30
Grupa II, Etap 2 11.30-11.50
Group II, Phase 2 11.50-12.10
break 12.10-12.45
Group III Phase 2 Group III, Phase 2 12.45-13.10
Group III, Phase 2 13.10-13.35
Group III, Phase 2 13.35-14.00
lunch break 14.00-15.45
Group III, Phase 2 15.45-16.10
Group III, Phase 2 16.10-16.35
Group III, Phase 2 16.35-17.00
Group III, Phase 2 17.00-17.25
Group III, Phase 2 17.25-17.50
Jury session 17.50-19.30
11.12.2022 Sunday 12.00 Final gala
Skip to content